16 Mar

HAZİRAN 2018 TARİHİNE KADAR TÜRKİYE’DEN EMEKLİLİK DOSYALARINIZI AÇIN

Çok sevdiğim bir söz var benim…..

‘ Yoruldum artık gurbet ellerde, memleket özlemi yüreğimde ’ söyleyen ne güzel demiş değil mi? Sürekli memleketlerine olan özlemi yüreğinde yaşayan gurbetçilerimizin , gurbet ellerde ne zor şartlarda çalıştıklarını ve geçinmeye çalıştıklarını çok iyi biliyorum.

Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımız 2018 yılının Haziran ayına kadar mutlaka emeklilik dosyalarını oluştursunlar. Neden mi? Nedeni çok basit, geleceğe en büyük yatırım emekliliktir. Özellikle şu son zamanlarda Türkiye ile Avrupa’nın arası iyi değil.  Yani orda yaşayan gurbetçilerimizin yeri garanti değil. Ama memleketlerinde bu durum tam tersi…

İlerleyen zamanlarda Yurtdışı borçlanması kalkabilir. Şayet kalkarsa gurbetçilerimizin Türkiyede ki emeklilik haklarıda ölmüş oluyor. Türkiye’de sürekli yeni yasalar çıkıyor, kanunlar değişebiliyor. Bu çıkacak yasalardan biri ‘ Yurtdışı Borçlanması Kalktı…’ olmadan biran önce müracaatınızı yapın.

Bilindiği üzere Türkiye’deki ev kadınlarının borçlanarak emekli olma hakları yok. Fakat Yurtdışında yaşayan ev kadınları bu süreleri borçlanarak emekli olabiliyolar. Buda ülkemizdeki ev hanımlarının itirazına sebebiyet veriyor.  Bunla alakalı açılmış davalar da mevcut. Tüm bu olumsuzlara rağmen bir an önce Türkiye’deki müracaatlarınızı yapın.

Türkiye’nin yurtdışında yaşayan vatandaşlarımıza sunmuş olduğu en güzel hizmetlerin başında gelen şüphesiz  Yurtdışı borçlanması ile emekli olmaktır. Sizlere sunulmuş bu hizmeti artıya dönüştürmek sizin elinizde…

Share this

Leave a reply

eleven + 9 =